ośrodek krakowski

„Wieczory dla Zakochanych”

„Wieczory dla Zakochanych” to program przygotowania do małżeństwa opracowany przez Ruch Spotkania Małżeńskie i posiadający aprobatę Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Odbycie „Wieczorów” oraz obowiązkowych wizyt w Poradni Rodzinnej jest równoważne zaliczeniu kursu przygotowawczego dla narzeczonych. Adresowane są do par, które pragną jak najlepiej przygotować się do sakramentu małżeństwa.

„Wieczory dla Zakochanych”, jak sama nazwa wskazuje, są także dla zakochanych par nie będących narzeczonymi. To świetny sposób, by dobrze się poznać i podjąć życiową decyzję.

Podczas spotkań najważniejsza jest praca własna w parach, we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłana. Uczestnicy mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa i rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Cykl obejmuje dziesięć spotkań odbywających się w Krakowie, w klasztorze OO. Dominikanów na ul. Stolarskiej 12 we wtorki w godzinach od 18.30 do 21.00.


Zapisy

Zapisy dokonywane są przez email – szczegóły na dole strony. Lista miejsc jest ograniczona,

o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.


Terminy

„Wieczory dla Zakochanych” odbywają się zazwyczaj trzy razy do roku:
Seria zimowa zazwyczaj od połowy stycznia
Seria wiosenna zazwyczaj po Wielkanocy
Seria jesienna zazwyczaj od października.


FAQ

Ile kosztują „Wieczory dla Zakochanych”? Koszt „Wieczorów dla Zakochanych” wynosi 180 zł od osoby.

Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie? Obecność narzeczonej i narzeczonego na wszystkich dziesięciu spotkaniach jest obowiązkowa.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują zwykły kurs, czy też są czymś dodatkowym? „Wieczory dla Zakochanych” są zatwierdzonym przez Kościół kursem przedmałżeńskim i ich uczestnicy otrzymują odpowiednie świadectwo ukończenia kursu.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują wizyty w poradni rodzinnej? Nie, uczestnicy „Wieczorów” muszą odbyć wizyty w poradni rodzinnej.

Jesteśmy już małżeństwem, czy warto wybrać się na Wieczory dla Zakochanych? Małżeństwom polecamy Rekolekcje dla Małżeństw – omawiane tam tematy będą bardziej pasować do Waszej sytuacji życiowej. Na Wieczorach dla Zakochanych skupiamy się na dobrym przygotowaniu do Małżeństwa.

Czy zaświadczenia z Wieczorów mają „datę ważności”? Na stronach Krakowskiej Kurii pojawiła się informacja że każde przygotowania do małżeństwa są obecnie ważne przez jeden rok.


Prowadzący

„Wieczory dla Zakochanych” prowadzą małżeństwa z Ruchu Spotkań Małżeńskich oraz kapłan.


Zapisy na Wieczory: wieczory.krakow@spotkaniamalzenskie.pl

 

Termin rozpoczęcia najbliższych Wieczorów dla Zakochanych:

17 października 2023 r.

Niestety, miejsca na udział w nich już się wyczerpały. Obecnie można zapisywać się jedynie na listę rezerwową, albo na kolejną edycję.