ośrodek krakowski

Wieczory dla Zakochanych

——————————————————————————

Jesienna sesja Wieczorów!

Niestety. Nowe obostrzenia, obowiązujące od 24 października na terenie całego kraju, zmusiły nas po raz kolejny do zawieszenia działalności naszego ośrodka spotkań małżeńskich, w tym także do odwołania mających się odbyć w dniach 6-8 listopada, Wieczorów dla Zakochanych. W obecnej chwili nie jesteśmy w stanie określić kiedy będziemy mogli się z Wami spotkać i poprowadzić warsztaty.

——————————————————————————

„Wieczory dla Zakochanych” to program przygotowania do małżeństwa opracowany przez Ruch Spotkania Małżeńskie i posiadający aprobatę Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Odbycie „Wieczorów” oraz obowiązkowych wizyt w Poradni Rodzinnej jest równoważne zaliczeniu kursu przygotowawczego dla narzeczonych. Adresowane są do młodych par, które pragną jak najlepiej przygotować się do sakramentu małżeństwa.

Podczas spotkań najważniejsza jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa i rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.


Zapisy

Zapisy dokonywane są przez email – szczegóły na dole strony. Lista miejsc jest ograniczona (25 par), o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.


Terminy

„Wieczory dla Zakochanych” odbywają się w Krakowie w klasztorze OO. Dominikanów, ul. Stolarska 12, trzy razy do roku:
Seria zimowa zazwyczaj od połowy stycznia
Seria wiosenna zazwyczaj po Wielkanocy
Seria jesienna zazwyczaj od października.


FAQ

Ile kosztują „Wieczory dla Zakochanych”? Koszt „Wieczorów dla Zakochanych” wynosi 100 zł od osoby czyli 200 od pary.

Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie? Obecność narzeczonej i narzeczonego na wszystkich dziesięciu spotkaniach jest obowiązkowa.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują zwykły kurs, czy też są czymś dodatkowym? „Wieczory dla Zakochanych” są zatwierdzonym przez Kościół kursem przedmałżeńskim i ich uczestnicy otrzymują odpowiednie świadectwo ukończenia kursu.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują wizyty w poradni rodzinnej? Nie, uczestnicy „Wieczorów” muszą odbyć wizyty w poradni rodzinnej.

Jesteśmy już małżeństwem, czy warto wybrać się na Wieczory dla Zakochanych? Małżeństwom polecamy Rekolekcje dla Małżeństw – omawiane tam tematy będą bardziej pasować do Waszej sytuacji życiowej. Na Wieczorach dla Zakochanych skupiamy się na dobrym przygotowaniu do Małżeństwa.

Czy zaświadczenia z Wieczorów mają „datę ważności”? Na stronach Krakowskiej Kurii pojawiła się informacja że każde przygotowania do małżeństwa są obecnie ważne przez jeden rok.


Prowadzący

„Wieczory dla Zakochanych” prowadzą małżeństwa z Ruchu Spotkań Małżeńskich oraz kapłan.


Zapisy na Wieczory

Terminy najbliższych Wieczorów dla Zakochanych:

Zapisy