ośrodek krakowski

„Weekend małżeński”

Rekolekcje te adresowane są do wszystkich małżeństw i ich celem jest przede wszystkim poprawa relacji między mężem i żoną. Mają charakter intymny/indywidualny – nie ma omawiania na forum grupy problemów każdej pary z osobna. Rekolekcje prowadzi zespół animatorów, w skład którego wchodzą trzy małżeństwa i ksiądz.

Spotkania są zamknięte, tzn. odbywają się w domu rekolekcyjnym, rozpoczynają się w piątek o godzinie osiemnastej, kończą w niedzielę około piętnastej. Warunkiem uczestnictwa jest decyzja na udział w całości. Nie ma możliwości dojeżdżania z domu na zajęcia (nawet jeśli ktoś mieszka w pobliżu), nie można też zabrać ze sobą dzieci. Każde małżeństwo ma do dyspozycji oddzielny pokój, łóżka są z pościelą.

Wszystkie formy pracy są zasadniczo przeznaczone dla par katolickich. Mają one możliwość poznać pełniej istotę sakramentu małżeństwa przeżywaną w codziennym życiu. Ale zapraszamy także pary, które nie są blisko związane z Kościołem. Wiele z nich po Spotkaniach Małżeńskich popatrzyło – jak sami mówią – w nowy sposób na Pana Boga i Kościół.  Jesteśmy otwarci na wszystkich poszukujących, także religijnie obojętnych.  Pary te nie są zobowiązane do uczestniczenia we Mszy św., które są odprawiane w czasie rekolekcji. Muszą jedynie zaakceptować współprowadzenie wszystkich form pracy przez kapłana katolickiego.

Niczego specjalnego nie trzeba ze sobą zabierać (oprócz współmałżonka). Niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. W porze zimowej doradzamy ciepłe, wygodne ubranie. Dobrze jest gdy obie strony przyjeżdżają z dobrą wolą oddania sobie nawzajem tego czasu w celu „zrobienia czegoś” dla dobra własnego małżeństwa (czyli nie pod przymusem…)

Rekolekcje organizowane przez krakowski ośrodek Spotkań Małżeńskich. Odbywają się w jednym z trzech domów rekolekcyjnych: w Skomielnej Czarnej (ok. 50 km na południe od Krakowa), w Hebdowie (ok. 30 km na wschód od Krakowa) lub w Krzeszowicach (około 25 km na zachód od Krakowa). Więcej informacji na stronie Domy Rekolekcyjne.

Opłata za rekolekcje pokrywa wyżywienie, noclegi, materiały do pracy i część kosztów organizacyjnych. Prowadzący swoją posługę wykonują nieodpłatnie. Koszt nie może być przeszkodą w przeżyciu rekolekcji, dlatego w uzasadnionych sytuacjach jest dostosowany do możliwości par małżeńskich. Informacje na ten temat udzielane są telefonicznie.

Informacje o aktualnych terminach rekolekcji w naszym ośrodku i zapisach są dostępne na stronie Aktualności.

Terminy rekolekcji w innych ośrodkach można sprawdzić w ogólnym terminarzu Spotkań Małżeńskich.