ośrodek krakowski

Rekolekcje dla małżeństw

Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie” są adresowane do wszystkich małżeństw. Rekolekcje te są nastawione przede wszystkim na poprawę relacji między mężem i żoną. Mają charakter intymny/indywidualny – nie ma omawiania na forum uczestników problemów każdej pary po kolei. Rekolekcje prowadzi zespół animatorów, w skład którego wchodzą trzy małżeństwa i ksiądz.

Są to rekolekcje zamknięte, tzn odbywają się w domu rekolekcyjnym, rozpoczynają się w piątek o godzinie osiemnastej, kończą w niedzielę około piętnastej. Warunkiem uczestnictwa jest decyzja na udział w całości. Nie ma możliwości dojeżdżania z domu na zajęcia (nawet jeśli ktoś mieszka w pobliżu), nie można też zabrać ze sobą dzieci. Każde małżeństwo ma do dyspozycji oddzielny pokój, łóżka są z pościelą.

Niczego specjalnego nie trzeba ze sobą zabierać (oprócz współmałżonka). Niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. W porze zimowej doradzamy ciepłe, wygodne ubranie. Dobrze jest gdy obie strony przyjeżdżają z dobrą wolą oddania sobie nawzajem tego czasu w celu „zrobienia czegoś” dla dobra własnego małżeństwa (czyli nie pod przymusem…)

Rekolekcje organizowane przez krakowski ośrodek Spotkań Małżeńskich odbywają się w jednym z domów rekolekcyjnych: w Skomielnej Czarnej (ok. 50 km na południe od Krakowa), w Hebdowie (ok. 30 km na wschód od Krakowa) lub w Krzeszowicach (około 25 km na zachód od Krakowa). Więcej informacji na stronie Domy Rekolekcyjne.

Opłata za rekolekcje pokrywa wyżywienie, noclegi, materiały do pracy i część kosztów organizacyjnych. Prowadzący swoją posługę wykonują nieodpłatnie. Koszt nie może być przeszkodą w przeżyciu rekolekcji. W uzasadnionych sytuacjach jest dostosowany do możliwości par małżeńskich. Informacje na ten temat udzielane są telefonicznie.

Informacje o aktualnych terminach rekolekcji w naszym ośrodku i zapisach są dostępne na stronie Aktualności

Terminy rekolekcji w innych Ośrodkach można sprawdzić w ogólnym terminarzu Spotkań Małżeńskich.