ośrodek krakowski

Wieczory dla Zakochanych

„Wieczory dla Zakochanych” to program przygotowania do małżeństwa opracowany przez Ruch Spotkania Małżeńskie i posiadający aprobatę Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Odbycie „Wieczorów” oraz obowiązkowych wizyt w Poradni Rodzinnej jest równoważne zaliczeniu kursu przygotowawczego dla narzeczonych. Adresowane są do młodych par, które pragną jak najlepiej przygotować się do sakramentu małżeństwa.

Podczas spotkań najważniejsza jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa i rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Na kurs składa się 10 spotkań (co tydzień o tej samej porze, jedno spotkanie trwa ok. 2,5 godziny, np. 18:30-21:00, zwykle we wtorki).


Zapisy

Zapisy dokonywane są przez formularz zapisów (nie mailowo, nie telefonicznie), prosimy skorzystać z formularza znajdującego się na dole tej strony. Lista miejsc jest ograniczona (18 par), o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.


Terminy

„Wieczory dla Zakochanych” odbywają się w Krakowie w klasztorze OO. Dominikanów, ul. Stolarska 12, trzy razy do roku:
Seria 1 zazwyczaj od połowy stycznia
Seria 2 zazwyczaj po Wielkanocy
Seria 3 zazwyczaj od połowy października


FAQ

Ile kosztują „Wieczory dla Zakochanych”? Koszt „Wieczorów dla Zakochanych” wynosi 100 zł od osoby czyli 200 od pary.

Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie? Obecność narzeczonej i narzeczonego na wszystkich dziesięciu spotkaniach jest obowiązkowa.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują zwykły kurs, czy też są czymś dodatkowym? „Wieczory dla Zakochanych” są zatwierdzonym przez Kościół kursem przedmałżeńskim i ich uczestnicy otrzymują odpowiednie świadectwo ukończenia kursu.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” zastępują wizyty w poradni rodzinnej? Nie, uczestnicy „Wieczorów” muszą odbyć wizyty w poradni rodzinnej.

Czy „Wieczory dla Zakochanych” występują w wersji weekendowej? W Krakowie nie prowadzimy kursów weekendowych (nazywanych Rekolekcjami dla Narzeczonych). Rekolekcje są prowadzone przez inne ośrodki – terminarz na ogólnopolskiej stronie Spotkań Małżeńskich.

Jesteśmy już małżeństwem, czy warto wybrać się na Wieczory dla Zakochanych? Małżeństwom polecamy Rekolekcje dla Małżeństw – omawiane tam tematy będą bardziej pasować do Waszej sytuacji życiowej. Na Wieczorach dla Zakochanych skupiamy się na dobrym przygotowaniu do Małżeństwa.

Czy zaświadczenia z Wieczorów mają „datę ważności”? Na stronach Krakowskiej Kurii pojawiła się informacja że każde przygotowania do małżeństwa są obecnie ważne przez jeden rok.


Prowadzący

„Wieczory dla Zakochanych” prowadzą małżeństwa z Ruchu Spotkań Małżeńskich oraz kapłan z klasztoru OO. Dominikanów.


Formularz kontaktowy / zapisu

Uwaga – zapisy na sesję zimową 2017/2018 zakończone.

Zapisy na sesję wiosenną ruszają około 1 marca 2018 (dokładna data i godzina zostanie podana bliżej terminu). W sprawach Wieczorów Dla Zakochanych można kontaktować się poprzez email: wieczory-krakow@spotkaniamalzenskie.pl